KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12409019
nr 1240 9019
Louis Nitka
(f. 1940), Sverige
Färgetsning, Signerad, numrerad 41/95. Motivet: 38x27 cm
Louis Nitka, fransk-svensk konstnär, illustratör och skämttecknare född 1940.
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
måndag 11 mars 2019
kl 20:44:22
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr
350 kr
6
Louis Nitka
Läs mer om Louis Nitka